Tehnoloogiainstituudis läbiviidava projekti eesmärk on kaasata kõrgelt kvalifitseeritud elektroonika ekspert, et uuendada ja rikastada Tartu Ülikooli insenerihariduse programmi. Tippspetsialisti kaasamine toob kaasa uue, innovaatilise kursuse loomise ja tudengiprojektide juhendamise, mis ühendavad teoreetilise õppe reaalsete tööstuslike rakendustega. Projekt suurendab ülikooli koostööd tööstussektoriga, laiendab tudengite praktikavõimalusi ja toetab innovatsiooni ning tehnoloogia arendamist. Tippspetsialistiks valiti Indrek Rebane, tunnustatud elektroonikainsener, kes on tõestanud end kui kõrge kvalifikatsiooniga tippspetsialist nii era-, avalikus kui ka kolmandas sektoris. Rebane on ka asutanud ning juhtinud elektroonikainsenerbürood Hedgehog OÜ.
Projekti peamine eesmärk on tugevdada ja uuendada Tartu Ülikooli tehnikahariduse õppekava. Projekti jaoks valitud spetsialist, Indrek Rebane, aitab välja töötada ja juurutada uut kursust, mis keskendub sellistele olulistele teemadele nagu integreeritud süsteemid, digitaalsed lahendused ja robootika, ühendades sügavaid teoreetilisi aluseid praktiliste oskustega, mis on hädavajalikud kaasaegse tööstuse nõudmistele vastamiseks.
Projekti raames loodud uus õppeaine annab tudengitele võimaluse õppida viimaste tehnoloogiate ja tööriistade abil, mida juhib ala ekspert. See suurendab nende teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi, valmistades neid ette edukaks karjääriks elektroonikatööstuses. Lisaks akadeemilise õppekava rikastamisele juhendab kaasatud ekspert tudengiprojekte ja ettevõtlusalgatusi, andes neile kriitilist tagasisidet ja juhiseid projektide arendamisel. See mitte ainult ei süvenda tudengite arusaama elektroonikast, vaid pakub neile ka hindamatuid kogemusi töötamisel reaalsete projektidega, mis aitavad kaasa nende professionaalsele ja isiklikule arengule.
Lisaks sellele on projekti pikaajaline visioon suurendada Tartu Ülikooli panust teadus- ja arendustegevusse elektroonika valdkonnas. Kaasates tipptasemel spetsialisti, kes toetab teadustööd ja arendustegevust, soodustab ülikool innovatsiooni ja uute tehnoloogiate arendamist, mis võib viia uute patentide ja teaduspublikatsioonideni. See aitab kaasa ülikooli maine kasvule kui innovatsioonikeskusele, mis on võimeline genereerima uusi teadmisi ja tehnoloogiaid, mis toetavad nii kohalikku kui ka globaalset tehnoloogiasektorit.
Toetuse summa: 59 561,88€
Projekti tutvustusüritus toimus 23. oktoobril 2024. aastal, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis.
Projekti raames töötati välja õppeaine "Elektroonika praktilised aspektid (LOTI.05.103)". Rohkem infot õppeaine kohta leiab SIIT.