Tuumiklaborid

Tehnoloogiainstituut väärtustab kõrgelt koostööd ettevõtjatega. Meie teadlased on osalenud mitmetes rakenduslikes projektides, mille tulemusena on ettevõtjad saanud oma käsutusse uusi tehnoloogilisi lahendusi. Meie teadustöö koondub järgmiste põhivaldkondade alla: biomeditsiinitehnoloogia, keskkonnatehnoloogia, materjaliteadus ja robootika, masinnägemine ja tehisintellekt ning materjalid ekstreemsetes keskkonnatingimustes.

Meil on viis tuumiklaborit, mille ülesandeks on tagada teadlastele ja ettevõtetele ligipääs kõrgklassi tehnoloogiale, et seeläbi tagada ja kasvatada tehnoloogilist kompetentsi. Lisaks viiele tuumiklaborile pakume teenuseid ka materjaliteaduse ja robootika valdkonnas. Tuumiklaboreid kasutavad igapäevaselt meie teadlased oma teadusprojektideks, kuid pakume teenuseid ka ettevõtetele, et koos välja töötada innovaatilist tehnoloogiat. Võta meiega ühendust, kui oled huvitatud koostööst!

Tartu Ülikooli proteoomika tuumiklabor (TÜ PTL) on mass-spektromeetrial (MS) põhinevaid proteoomika analüüse pakkuv teenuslabor. MS-proteoomika eesmärgiks on kirjeldada, nii kvalitatiivselt kui kvantitatiivselt, erinevate bioloogiliste proovide (koed, rakud, kehavedelikud jms) valgulist ja peptiidset koostist. Pakume teenuseid TÜ uurimisrühmadele ja teistele teadusasutustele nii Eestist kui välismaalt, samuti erasektorile.

Teenused:
  • Valkude tuvastamine ja sekveneerimine.
  • Valkude märgisevaba (’label-free’) ja märgisega (nt. SILAC) kvantiteerimine.
  • Valkude post-translatsiooniliste modifikatsioonide tuvastamine.

Kehtiv teenuste hinnakiri ››

Inimesed:

Ivar Ilves, PhD (molekulaarne viroloogia), tuumiklabori juhataja e-post: ivar.ilves@ut.ee

Merilin Saarma, MSc (bioloogia), spetsialist, e-post: merilin.saarma@ut.ee

Võimalike küsimuste puhul soovitame võtta ühendust tuumiklabori juhi Ivar Ilvesega (ivar.ilves@ut.ee). Samuti palume meiega alati ühendust võtta enne proovide ettevalmistamist ja kohaletoomist, et panna koos paika sobiv katseplaan ja analüüsimeetod. Informatsioon proovide üleandmise kohta on leitav SIIN.

Rohkem infot aparatuuri ja tuumiklabori eelnevate publikatsioonide kohta leiad siit ››

Rakutehnoloogia tuumiklabori eesmärgiks on teadus- ja tehnoloogiaalaste teenuste osutamine nii teadlastele kui ka ettevõtetele.

Teenused:

Kehtiv teenuste hinnakiri ››

Inimesed:

Reet Kurg, PhD (molekulaarbioloogia), tuumiklabori juhataja, e-post: reet.kurg@ut.ee

Eve Toomsoo, laborant, e-post: eve.toomsoo@ut.ee

Rohkem infot leiad siit ››

Teadusaparatuuri ehitamise tuumiklabor ehitab unikaalset aparatuuri, mida poest osta pole võimalik. Meie klientideks on nii teadlased, kes vajavad uudset aparatuuri teadustööks, kui ka ettevõtjad, kel on vajadus uute masinate projekteerimise ja konstrueerimise järele.

Oleme spetsialiseerunud pakkuma ettevõtetele kohandatud lahendusi, mis hõlmavad laia valikut teenuseid alates robootika, automaatika ja mehaanika konstrueerimisest kuni elektroonika ja tarkvara arenduseni. Meie eesmärk on toetada tööstussektori innovatsiooni, pakkudes lahendusi, mis suurendavad tootlikkust, efektiivsust ja tehnoloogilist võimekust.

Teenused:
  • Tööstusele suunatud teenused: Meie kogenud meeskond pakub elektroonika ja tarkvara arendust, robootika ja automaatikalahendusi, süsteemide integreerimist ning projektijuhtimist. Meie lähenemine on suunatud sellele, et pakkuda teie ettevõttele just neid tehnilisi lahendusi, mida vajate edukaks arenguks ja konkurentsieelise saavutamiseks.
  • Projekti juhtimine koos lisaväärtustega: Lisaks tehnilistele teenustele pakume projektijuhtimist alates idee genereerimisest kuni valmis lahenduseni. Aitame leida sobivad koostööpartnerid ja rahastusallikad nii Eestis kui ka Euroopa tasandil, et tagada teie projekti maksimaalne edu ja jätkusuutlikkus.
  • Eelnõustamine: Meie eksperdid aitavad teil määratleda teie tehnilised vajadused ja kavandada aparatuuri, mis vastab teie unikaalsetele nõudmistele. Meie lähenemisviis on personaalne, tagades, et iga projekt on suunatud just teie ettevõtte eesmärkide saavutamisele.
Inimesed:

Alvo Aabloo, PhD (füüsika), tuumiklabori juhataja, epost: alvo.aabloo@ut.ee

Teadlastele ja akadeemilisele sektorile pakume samuti kohandatud lahendusi, sealhulgas uudse aparatuuri projekteerimist ja konstrueerimist teadustöö vajadusteks. Meie tiim on pühendunud toetama teadusuuringuid, pakkudes aparatuuri, mis võimaldab läbi viia tipptasemel uurimistöid ja edendada teaduslikke avastusi.
Meie meeskond koosneb ala spetsialistidest, kes on pühendunud pakkuma kvaliteetseid, innovaatilisi ja täpselt teie vajadustele vastavaid lahendusi.

Rohkem infot leiad siit ››

Bioohutuse tuumiklabori eesmärgiks on edendada riiklikku bioohutuse ja bioturvalisuse valdkonda. Tehniline kompetents ja lai aparatuuri valik võimaldab nii teadlastel kui ka ettevõtetel teostada mahukaid patogeenidega seotud alus- ja rakendusteadusi ning arendustegevusi.

Teenused:
  • Aparatuuri ja laboriruumide kasutamine
  • Uurimistööd ja/või teenustööd (ohuklass 3. patogeenidega)
  • Imetajate koekultuuri rakuliinide tegemine ja kasvatamine
  • Eukarüootsete koekultuuri rakkude transfekteerimine viirusliku RNA või cDNAga või nakatamine looduslike ja/või rekombinantsete viirustega
  • Katseloomade nakatamine looduslike ja/või rekombinantsete viirustega
  • Eukarüootsete koekultuuri rakkude nakatamine patogeensete mikroobidega (ohuklass 2)
  • Katseloomade nakatamine patogeensete mikroobidega, et uurida ravi mõju nakkusmudelis ja/või viiruse/mikroobi põhjustatud patogeneesi protsessi
  • Mittenakkuslike materjalide analüüsid
  • Muud teenustööd

Kehtiv teenuste hinnakiri ››

Inimesed:

Liane Viru, PhD (biomeditsiini tehnoloogia), tuumiklabori juhataja, epost: liane.viru@ut.ee

Rohkem infot leiad siit ››

Simulatsioonitehnoloogiate tuumiklabor tegutseb materjalid ekstreemsetes keskkonnatingimuste töörühma juures, ning selle eesmärk on leida kommertsrakendus TÜTI-is kasutatavatele ja arendatavatele arvutisimulatsioonide meetoditele. Näited kasutatavast metoodikast on lõplike elementide analüüs, vedelikudünaamika, molekulaardünaamika, tihedusfunktsionaali teooria (DFT). Kasutame ka kombinatsioone meetoditest multiskaala raamistikus. Olulisimad kasutatavad tarkvarad on Comsol Multiphysics, OpenFOAM, LAMMPS, Gaussian, VASP, FEMOCS.

Teemad:
  • Tahkiste ja materjalide mehhaanika
  • Elektrostaatika ja -dünaamika
  • Vedelike dünaamika
  • Soojusülekanne ja difusioon
  • Akustika
  • Numbriliste meetodite arendus
Inimesed:

Veronika Zadin, PhD (füüsikaline infotehnoloogia), tuumiklabori juhataja, e-post: veronika.zadin@ut.ee

Rohkem infot leiad siit ››

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!