Tehnoloogiainstituudi teadustöö koondub järgmiste põhivaldkondade alla: biomeditsiinitehnoloogia, keskkonnatehnoloogia, materjaliteadus ja robootika, masinnägemine ja tehisintellekt ning materjalid ekstreemsetes keskkonnatingimustes. Meie teadlased on maailmas kõrgelt hinnatud spetsialistid ning panevad aluse innovaatilistele lahendustele. Teadlaste äärmiselt tiheda koostöö tulemusena ettevõtetega, panustame instituudina praktiliste lahenduste väljatöötamisse.
Aastal 2024 on instituudis ligikaudu 145 töötajat, nende hulgas kuus professorit ja 23 kaasprofessorit. Paljud meie töötajatest on väljastpoolt Eestit. 2024. aastal paiknevad tehnoloogiainstituudi ruumid neljas erinevas õppehoones – aadressil Nooruse 1, Physicumis ja Delta keskuses. Bioohutuse tuumiklabor asub siirdemeditsiinikeskuses.
Instituudi uurimisuundade ja -rühmade skeem on alljärgneval joonisel (autorid M.Mutso ja R. Kurg). Ringidena on välja toodud uurimisrühmade juhid ning professorid on laia joonega ümbritsetud.
Sinine - biomeditsiinitehnoloogia, heleroheline- keskkonnatehnoloogia, tumeroheline- süsteemide ja sünteetiline bioloogia, lilla- materjaliteadus ja robootika, oranž- masinnägemine ja tehisintellekt, roosa- materjalid ekstreemsetes keskkonnatingimustes.
Instituuti juhib tehnoloogiainstituudi nõukogu, mille koosseisu kuuluvad kõik korralised professorid ja valitavad akadeemiliste töötajate esindajad, teadussuundade juhid ja 4 tudengite esindajat.
Instituudi direktor on Reet Kurg reet.kurg@ut.ee.
Aastal 2021 tähistas instituut 20. sünnipäeva. Selle tähistamiseks ilmus 2022. aasta sügisel raamat "Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut - kaks aastakümmet teaduse eesliinil".
Raamatusse on intervjuu andnud Hele Everaus, Mart Ustav, Erik Puura, Tanel Tenson, Andres Merits, Mart Loog, Hannes Kollist, Alvo Aabloo ja Reet Kurg ning kõrvalpilgu lisanud Andres Metspalu.
Trükist saab soetada Tartu Ülikooli kirjastuse veebist.
Raamatust kirjutas ajakirjale Universitas Tartuensis ka materjalide keemia kaasprofessor Kaija Põhako-Esko.