Staffylococcus aureus kolooniad tardsöötmel

Teadlased arendavad uusi meetodeid antimikroobse resistentsuse kontrolli all hoidmiseks

kolonn

Algab projekt stressitaluvuse mehhanismide mõõtmiseks

#tudengile #instituudist #kooliõpilasele #koostöö #õppimine #õpetamine #teadus #ühiskonnale
Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

pehmerobot ja lille tolmukas

Teadlased valmistasid ämblikujalga jäljendava pehmeroboti

#ettevõtlus
Vectiopepi meeskond

Uudset vähiravitehnoloogiat arendav Vectiopep kaasas 450 000 eurot

Tarmo Tamme portree

JÄRELVAATA: rakendusliku materjaliteaduse professor Tarmo Tamm räägib inauguratsiooniloengul polümeermaterjalide eripäradest

#ülikoolist
Technologicumi projekteerimislepingu allkirjastamine

Sõlmiti Maarjaväljale rajatava uue õppe- ja teadushoone projekteerimisleping

#ettevõtlus #kestlikkus #teadus #ühiskonnale
Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

#instituudist
Reinmets ja Kasari Ilvese taga

Konverents 2024: uued suunad teadusmaastikul

Otsi uudist

Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) suvekool: keskkonnasõbraliku ja sotsiaalselt pühendunud tootmise turu uurimine
  • #õppimine
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
13-14. detsembril toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses järjekorras viies õpilaste- ja tudengite võistlus Delta X, kuhu ootame osalema robotite jalgpalli võistlusele kõiki robootikahuvilisi.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Tehnoloogiainstituut, füüsikainstituut ja keemiainstituut said Inseneriakadeemia toetusena õppekavade arendamiseks 800 000 eurot.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon (CERN) võttis Eesti vastu oma täisliikmeks. Tartu Ülikoolile tähendab see nii seniste teadus- ja haridus- kui ka ettevõtluskoostöövõimaluste laienemist.
  • uudis
Erialaeksperdid jagavad teadmisi tuumajaamadest ja tuumaenergeetikast.
  • uudis
Avalikku arutelu tuumaenergeetikale ülemineku üle tuleks alustada suure pildi loomisest ja ühiskonna harimisest, leiavad Tartu Ülikooli teadlased.
  • #avatud teadus
  • ajakiri
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • uudis
Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal
  • #teenused
  • #täiendusõpe
  • uudis
28. märtsil kell 10 toimub seitsmes Delta loeng. Seekord räägime õpetamisest koolis. Üritus toimub veebis ja on vaadatav nii UTTV kui ka Facebooki kaudu.
  • #ülikoolist
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #valdkonnast
  • uudis
Teadlased Janno Torop ja Kaija Põhako-Esko ning murdmaasuusatamise eestvedaja Anti Saarepuu said TÜ eksperimentaalarenduse toetuse fluorivaba keskkonnahoidliku suusavaha väljatöötamiseks.
  • meist mujal
The overall objective of this Estonia-Latvia cross-borded program is to jointly develop sustainable and low environmental impact fire retardant to be used in wooden buildings and timber in general, suitable both exterior and interior use and by industrial and home users.
  • uudis
Antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul aitab resistentsusgeenide levikut hõlpsamini kindlaks teha ka aina odavnev geenijärjestamise tehnoloogia, kirjutatakse Novaatoris.
  • meist mujal
Äsja ajakirjas New Phytologist avaldatud TÜ tehnoloogiainstituudi teadlaste artikkel on panus arutellu teemal, millal maismaataimed omandasid aktiivse, ABA-st sõltuva õhulõhede regulatsiooni.
  • meist mujal
Veres ringlevad valgud ja osakesed võivad peagi avada võimaluse sünnimärkidest lähtuvate kasvajate märkamiseks, mis aitaks tasahilju tekkivale vähile juba varakult jälile saada.
  • meist mujal
25. jaanuaril valis Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi nõukogu aastateks 2024–2026 instituudi direktoriks praeguse juhi, molekulaarse biomeditsiini professori Reet Kure, kelle uus ametiaeg algab 1. veebruaril.
  • #instituudist
  • #juhtimine