Konsortsium viib TTÜ ja TÜ koostöös järgmise kuue aasta jooksul Ida-Virumaal ellu 22 teadusprojekti, mis toetavad nii piirkonna sotsiaal-majanduslikke muutusi kui ka ettevõtete arenguvajadusi.
28.11.2023
- #ettevõtlus
- #kestlikkus
- #koostöö
- #teadus
28. novembril andsid teadusnõukoja liikmed ja Tartu Ülikooli teadlased konverentsil „Viirustega tulevikku“ ülevaate, kuidas on ühiskond hakkama saanud koroonapandeemiaga ja milline on pandeemiate tulevik.
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
19. oktoobril toimus Eesti Teadusagentuuri ressursside väärindamise programmi ResTA lõpukonverents, kus muu hulgas rääkisid oma teadusprojektidest Tartu Ülikooli orgaanilise keemia kaasprofessorid Lauri Vares ja Siim Salmar.
22. novembril kl 14 räägib patendivolinik Ian Tollett sellest, kuidas kaitsta patendiga teadusavastust või leiutist. Seminar toimub Tartu Ülikooli Chemicumis (Ravila 14a) ruumis 1020. Oodatud on kõik huvilised.
Eesti päikeseautokoondis Solaride tuli oktoobri lõpus Austraalias toimunud päikeseautode maailmameistrivõistlusel Bridgestone World Solar Challenge kolmandaks ja pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.
Tartu Ülikooli tehnoloogia nooremteadur Kristiina Kurg otsib uusi võimalusi, kuidas melanoomi kiiremini leida. Näiteks saaks selleks kasutada vereproovis leiduvaid valgumarkereid.
27. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse autasustada Johan Skytte medaliga Riigikogu liiget ja Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professorit Margit Sutropit. Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali saavad kaks silmapaistvate saavutustega ülikooli teadlast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
Kooliõpilaste ja tudengite võistlus Delta X tuleb taas detsembris!
27.10.2023
- #tudengile
- #kooliõpilasele
- #koostöö
- #õppimine
- #ühiskonnale
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 2. novembril kella 11–15 Delta keskusesse doonoripäevale.
Suvel kuulutas ülikool välja arhitektuurikonkursi, mille eesmärk oli leida kavand Maarjaväljale õppe- ja teadushoone rajamiseks ning lähiala kujundamiseks. 19. oktoobril avas hankekomisjon konkursile esitatud kümme tööd.
Arvutiteaduse instituudi teadlased korraldavad 7. novembril veebiseminari „Andmete visuaalne revolutsioon tööstussektoris“.
20.10.2023
- #ettevõtlus
- #teenused
- #täiendusõpe
Specialist VC juhitud investorirühm paigutas koos UniTartu Venturesiga teadlaste asutatud ettevõttesse Gearbox Biosciences 380 000 eurot. Koos grantidega on kogurahastuse maht üle poole miljoni euro.
31. oktoobril kella 13.00-14.30 toimub järjekorras juba kuues Delta loeng. Seekord on meie teemade keskmes ettevõtluskoostööle.
06.10.2023
- #ettevõtlus
- #teadus
- #ühiskonnale
Seminaril „Taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus“ tutvustatakse põllumajanduse tulevikku
Ehkki tööstuse digiteerimine ja tehisintellekti areng kiirendab märkimisväärselt biotehnoloogia arengut, ei kao vajadus inimliku loomingulisuse ja kriitikameele järele kuhugi, leiab Taani Tehnikaülikooli Novo Nordiski fondi bioloogilise jätkusuutlikkuse keskuse teadusdirektor Lars Nielsen. Muutuv maailm avab täiendava võimaluse ka IT-vallas vilunud Eesti ülikoolidele.
3D modelleerimise ja 3D printimise väljakutse koolidele
19.09.2023
- #kooliõpilasele
- #õppimine
- #ühiskonnale
Loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituudid avavad 29. septembril oma uksed kõigile teadushuvilistele.
Tartu Ülikoolis septembris tööd alustanud digitaalse bioinseneeria ja personaalmeditsiini suurprojektidest ootavad nii Eesti riigi kui ka Euroopa Komisjoni esindajad positiivset mõju tippteadusele, aga ka Euroopa roheleppe ja tervishoiusüsteemi kitsaskohtade lahendamisele Eestis ja Euroopas laiemalt.
Seminaril „Kliimaärevus ja kestliku arengu keerukus“ käsitletakse kestlike tehnoloogiatega seotud ühiskondlikke tegureid
31.08.2023
- #kestlikkus
- #koostöö
- #ühiskonnale