Autor:
Olari Pilnik

Tudengid ja kooliõpilased kogunevad 14. detsembril Delta X võistlusele

14. detsembril on Delta keskuses õpilastele ja tudengitele mõeldud võistluse Delta X finaal, kus selgitatakse välja parimad võistkonnad robootika, ärimudelite, digilahenduste ja kaasahaarava matemaatika valdkonnas. Pealtvaatajaid oodatakse võistlusele kaasa elama.

Kõik huvilised saavad tulla Delta keskusesse kohapeale, kus neil on terve päeva jooksul võimalik kaasa mõelda iduettevõtluse ideede ja sotsiaalse innovatsiooni ärimudelite teemal ning seejärel vaadata, kuidas robotid omavahel korvpalli mängivad. Esimest korda on Delta X-il osalemas ka põhikooli-ja gümnaasiumiõpilased, kes tulevad Deltasse robotite jalgpallivõistlusele, mille eesmärk on pakkuda õpilastele roboti ehitamise kogemust. Kuna tulevikus ootab meid ilmselt ees inseneride puudus, püüame võistlusega seda valdkonda propageerida, sõnas võistluse peakorraldaja Mariana Kukk.

Üritusel on võimalik jälgida ka digilahenduste võistlust, kus toimub kursuse „Sissejuhatus andmeteadusesse“ postrite esitlus. Üliõpilased tutvustavad oma põnevaid lõpuprojekte, kus reaaleluliste andmete põhjal on rakendatud andmeteaduse meetodeid alates klassikalisest andmetöötlusest ja masinõppest kuni suurte keelemudeliteni.

Samuti on Delta X-il võimalik kuulata, kuidas õpetajad saaksid matemaatikat kaasahaaravamalt õpetada. Matemaatika didaktika nooremlektori Maarja Sõrmuse sõnul tuleb muuta see aine õpilase jaoks hoomatavamaks ja kaasahaaravamaks, siis on võimalik innustada teda sellega tegelema. „Matemaatikat on õppinud ka meie vanemad ja vanavanemad ning kõigil sellega seotud mingid emotsioonid ja seisukohad. Kuid keegi ei ütle, et matemaatikateadmisi pole neil elus kunagi vaja läinud. Head teadmised matemaatikas suurendavad eriala- või töökohavalikut. Seepärast on oluline õpetada matemaatikat põnevalt ja sisukalt, ütles Sõrmus.

Külastajatel on võimalik käia ringi ka Delta keskuses ja astuda sisse neuroturunduslaborisse, kus õpetatakse, kuidas mõõta emotsioone ja inimeste tähelepanu. Lisaks saab tutvuda pehmerobootika seniavastamata maailmaga, läbida Tartu Ülikoolis välja töötatud robotontidega takistusrada ja voltida origamisid, rääkis Mariana Kukk.

Võistlus Delta X avatakse Delta keskuse fuajees kell 13.00.

Image
Delta_X_2022-OlariPilnik-53
poiss ja läptop

TÜ suurendab panust inseneride koolitamisel

CERN

Eesti täisliikmesus CERN-is laiendab Tartu Ülikooli teaduskoostöövõimalusi

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev