Autor:
Olari Pilnik

Kooliõpilaste ja tudengite võistlus Delta X tuleb taas detsembris!

14. detsembril toimub Delta keskuses õpilaste ja tudengitele mõeldud Delta X võistluse finaal, kus selgitatakse välja parimad võistkonnad neljas võistlusvaldkonnas:

  • robootika;
  • ärimudelid;
  • digilahendused;
  • kaasahaarav matemaatika. 

Kõik huvilised saavad tulla Delta keskusesse kohapeale kogu üritusest osa saama. Pealtvaatajatel on terve päeva jooksul võimalik kaasa mõelda start-up-ideede ja sotsiaalse innovatsiooni ärimudelite teemal ning jälgida kuidas robotid omavahel korvpalli mängivad. “Esmakordselt on Delta X võistlusel osalemas ka põhikooli-ja gümnaasiumiõpilased, kes tulevad Deltasse robotite jalgpalli võistlusele, mille eesmärk on anda õpilastele esmane kogemus roboti ehitamisest. Kuna tulevikus on inseneride puudus, siis meie omalt poolt propageerime inseneeriat ja ka selle õppima tulekut,“ sõnas võistluse peakorraldaja Mariana Kukk.

Üritusel on võimalik jälgida ka digilahenduste võistlust ning kuulata uusi kaasahaaravaid lahendusi, kuidas matemaatikaõpetajad saaksid matemaatikat põnevamalt õpetada! Lisaks erinevatele võistlustele pakutakse ka ürituse raames töötubasid, kus on võimalik näiteks voltimist õppida või siis pehmerobootika imelisse maailma sukelduda. 

Delta X avamine toimub Delta keskuse fuajees kell 12.00. Rohkem infot ürituse kohta: https://delta.ut.ee/delta-x/ 

Liitu üritusega Facebookis: https://fb.me/e/90BqpClO7

Teadlaste vestlusring Õiglase Ülemineku Foorumil

Ida-Virumaa üleminekul kestlikumale majandusmudelile oodatakse suurt tuge teaduse ja ettevõtluse koostööst

Maarjavälja karjääripäev 2023, üliõpilased

Maarjavälja karjääripäev 2024

BeeYeast projekti meeskond

Tartu Ülikooli üliõpilased pälvisid üleilmsel sünteetilise bioloogia tippvõistlusel peaauhinna