Projekti FireStop partnerid ja rahastaja esindaja kogunesid 6. mail tehnoloogiainstituudis Tartus, et arutada projekti edusamme ja tulevikuplaane.
Eesti-Läti piiriülese koostöö programmi raames finantseeritud projekti FireStop eesmärk on välja töötada vähese keskkonnamõjuga tuletõkkevahend puitmajadele ja puitmööblile, mis sobib kasutamiseks nii väli- kui sisetingimustes.Projekti peamine väljund on täiustatud, väiksema leostuvusega ja soodsa keskkonnaprofiiliga toode ning selline tuletõkkevahend on puidutööstuse ja keskkonnateadlike eratarbijate poolt väga nõutud. Puitmaja- ja puidutööstus Lätis ja Eestis on hästi arenenud ning on üks ekspordile orienteeritud sektoreid. Vastavalt EL reeglitele on tuletõkkevahendite kasutamine kohustuslik kõikidele avalikele puithoonetele. Praegu kipuvad olemasolevad tuletõkkevahendid vihma ja niiskuse mõjul keskkonda leostuma, kaitseefekt väheneb ning leostunud toode võib põhjustada keskkonnakahju vees ja pinnases.
Koosolekul käsitleti jätkusuutlikkuse ja elutsükli hindamise (LCA) aspekte, tutvustati tulekindlate materjalide arendamist, anti ülevaade tulekindlate materjalide turust ja trendidest. Toimus laborituur ja tulekatse. Laboris anti partneritele ülevaade uute formulatsioonide valmistamisest ja esimestest testidest. Tulekatsel näidati praeguse toote mõju võrreldes töötlemata puiduga.
Meil juhtpartnerina oli suur rõõm võõrustada projekti partnereid ja rahastaja esindajat.
Loe rohkem projektist SIIT.