Kaspar Koolmeister

Konverents 2024: uued suunad teadusmaastikul

4.-5. aprillil 2024 toimus Aqua Hotel & Spa's Rakveres konverents, mis tõi kokku tehnoloogiainstituudi instituudi teadlased ja doktorandid. Konverents pakkus osalejatele mitmekülgset ja inspireerivat kahte päeva täis põnevat teadust ja suurepäraseid arutelusid ning võimalust oma teadmisi ja kogemusi kolleegidega jagada

Konverentsi avas direktor professor Reet Kurg, kes muuhulgas tutvustas arenguid instituudi uue majaga seoses. Pooleteisepäevane konverents pakkus osalejatele mitmekesist valikut teadus- ning populaarteaduslikest ettekannetest. Muu hulgas tutvustas Tanel Tenson ettekandes antibiootikumiresistentsust One Health kontekstis ning Marje Kasari jagas teadmisi POP-out-plasmiditehnoloogia kohta antibiootikumivaba valgu tootmiseks E. coli bakterites. Pärast lõunapausi jätkus programm mitme põneva ettekandega, sealhulgas Olavi Reinsalu ettekanne mitmeotstarbelisest DNA -origamist ja emeriitprofessor Agu Laisa esitlus Elu võimalikkusest hapnikurikkas õhus. Päeva lõpetas võistluslik mäng doktorantide eestvedamisel.

Tehisintellekti on leidnud laialdast kasutamist paljudes valdkondades turundusest tarkvaraarenduseni. Belgia teadlased on isegi treeninud tehisintellekti paremat õlut tegema. Reedest päeva alustas seminar ja arutelu tehisintellekti kasutamisest teaduslikus kirjutamises, kus jagatihäid praktikaid ning vaagiti AI kasutamisega kaasnevaid dilemmasid. Seejärel toimus paralleelsessioon, kus väikses saalis jagasid doktorandid enda kogemusi teadusartiklite kirjutamises ning suures saalis antiTeadusagentuuri, ülikooli grandikeskuse ja erafirmade kaasabil ülevaade võimalustest grantide kirjutamisel. Lisaks jagasid Euroopa Teadusnõukogu grantide taotlemise kogemust instituudi kaasprofessorid Hanna Hõrak ja Andreas Kyritsakis ning professor Leho Tedersoo.

Konverentsi programm.

Institute of Technology conference programme 2024

slaid teaduse abil uute tehnoloogiateni

Teaduse abil uute tehnoloogiateni