Garage48 Arts & Robots 2020 häkaton keskendub kunsti ja pehmerobootika liitmisele

Garage48 on koostöös Tartu Ülikooliga kunsti ja riistvara ühendavaid häkatone korraldanud juba 7 aastat. Neist uusim: Arts & Robots 2020, toimub 7-9. veebruaril Tartu Ülikooli Physicumis. Tegu on füüsiliste prototüüpide ehitamisele suunatud arendusnädalavahetusega, mille käigus arendatakse 48 tunni jooksul füüsilisi innovaatilisi leiutisi, mis ühendavad kunsti ja sel korral on erilise lisandina pehme- ja biorobootika! Pehmerobootika teeb tavapäraste kõva kerega robotite asemel roboteid pehmest ja painduvast materjalist, mis lubab suuremat liikumisvabadust ning eesmärgiks on jäljendada looduses tegutsevaid organisme.

Pehme robootika dotsent Indrek Musta sõnul on selle aastane ürituse teema esmakordne, kuna keskendutakse rohkem pehme- ja biorobootikale, milllega saab palju rohkem mängida. „Ootan osalejatelt lennukaid materjalide käsitlemist ning säravaid mõtteid,“ lisab ta. Lisaks Indrek Mustale väisavad üritust ka teadlased Itaaliast - Vincenzo Montagna ja Isabella Fiorello, et  pakkuda tuge meeskondadele ning tutvustada uusimaid trende antud valdkonnas.

Osavõtjad kogu Baltikumist kohtuvad reedel, 7. veebruari õhtul ning esitlevad oma ideid. Peale seda valitakse elluviidavad ideed, luuakse meeskonnad ning algab tihedat tööd täis nädalavahetus. Nädalavahetuse eesmärke - töötavaid prototüüpe - esitletakse Physicum’i laval pühapäeva õhtul kell 17:30, millest tehakse otseülekanne Garage48 Facebook lehel ca paarituhandesele jälgijaskonnale.

Garage48 Arts & Robots 2020 ürituse Facebook’i lehele pannakse nädalavahetuse jooksul üles ideed, mis pühapäeval esitlusele tulevad. https://www.facebook.com/events/1599972500144642/

Garage48 Arts & Robots 2020 rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Tartu Ülikool, Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu linn, Tartu Loomemajanduskeskus, Eesti Kunstiakadeemia, Fractory, Estonian Fashion Festival, Buildit Accelerator, Farnell Electronics ja BURN energiajook.

Lisainfo:
Indrek Must, TÜ pehme robootika dotsent, indrek.must [ät] ut.ee