Autor:
Teve Rajamets

Alguse sai TURING õpinovember!

Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga korraldab novembris TURING õpinovembrit, mis on Tööstus 4.0 oskuste arendamiseks ja ümberõppimiseks disainitud praktikaprogramm. Tehnoloogiainstituudi teadmussiirde juhi Friedrich Kaasiku sõnul pole taolist programmi varem läbi viidud, kus kogemusi vahetavad ettevõtted omavahel!

Praktikaprogrammi käigus selgitatakse välja osalejate personaalsed oskused, mida oleks vaja täiendada ja juurde õppida. Haridusrobootika juhtivspetsialist Heilo Altini sõnul tunnevad ettevõtte esindajad huvi, kuidas teistes ettevõtetes on oskuslikult uusi tehnoloogilisi võimalusi ära kasutatud ning ära lahendatud. 

“Iga ettevõtte esindaja paneb kokku personaalse õpitee, mis koosneb õpiampsudest Skills.move platvormil. Osalejad läbivad novembrikuu jooksul iseseisvalt õpiampsud ning külastavad Hanza Mechanics Tartu AS-i ja Estiko Plastar AS-i, kes jagavad programmis olevatele ettevõtetele oma kogemuslugusid” selgitab Altin.

Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Raul Kütt toob välja ettevõtjate huvi projekti vastu: “Tänapäevase tehnoloogia kiire areng digitaliseerimises ja robotiseerimises esitab tööstusele väljakutse, mille lahendamiseks on uute oskustega spetsialiste. Ettevõtete vaheline koostöö läbi selliste projektide on kindlasti hea viis kogemuste jagamiseks”.

Programmist võtavad osa Kodumaja AS, H2Electro OÜ, Estelaxe OÜ, AQ Lastertool OÜ, Afterone OÜ ja Eesti Maaülikool. 

TURING on EIT Manufacturing koostööprojekt, mille eesmärk on arendada välja ning piloteerida paindlik praktikaprogramm, mis aitab VKE-de töötajate digioskusi Industry 4.0 valdkonnas ümberõppida ning omandada. Eestis koordineerib projektitööd Tartu Ülikool ning Eesti Masinatööstuse Liit.

Rohkem infot:

Heilo Altin
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
haridusrobootika juhtivspetsialist 0,8 k
Heilo Altin
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
haridusrobootika juhtivspetsialist 0,8 k
CERN

Eesti täisliikmesus CERN-is laiendab Tartu Ülikooli teaduskoostöövõimalusi

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

Robotont ja robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe

Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal