Autor:
Kaspar Koolmeister

Seminaril „Taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus“ tutvustatakse põllumajanduse tulevikku

5. oktoobril kl 10.30–13.45 toimub Tartu ettevõtlusnädala raames V Spa konverentsikeskuses seminar „Taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus“.

Üritusel tutvustavad teadlased põllumajandustaimede uuenduslikke täppis- ja sordiaretuse tehnoloogiaid, ministeeriumide esindajad räägivad Eesti ringbiomajanduse teekaardist ja Euroopa Liidu uuest aretustehnikate eelnõust ning põllumajandusettevõtja võtab teemaks kestliku põllumajanduse väljavaated Eestis. Seminarile saab registreeruda 3. oktoobrini.

Kliimamuutuste tõttu on toidukasvatustingimused tulevikus üha keerukamad. Viljakat põllumajandusmaad jääb vähemaks, samas kasvab koos maailma rahvaarvuga nõudlus toidu järele. Tänavu olime Eestiski tunnistajaks ühele ajalooliselt pikimale põuaperioodile. Selleks, et meie põllukultuurid kiiresti muutuvate keskkonnatingimustega kohaneks, ei pruugi enam piisata traditsioonilisest sordiaretusest, vaid vaja läheb kiiremaid täppislahendusi.  

Seminaril räägivad Tartu Ülikooli molekulaarse taimebioloogia professor Hannes Kollist ja Maaelu Teadmuskeskuse vanemteadur-juhataja Liina Jakobson, milliseid võimalusi pakub taimede täppisaretus. Argo Peepson Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumist tutvustab Eesti riigi plaane ringbiomajanduse põhimõtete rakendamisel ning Kliimaministeeriumi peaspetsialist Triin Sellis kõneleb EL-i uute aretustehnikate eelnõust. OÜ Sadala Agro juhatuse liige Ahti Kalde räägib kestliku põllumajanduse lähiaja väljavaadetest. Ettekandele järgnevas vestlusringis arutletakse, kuidas kümne aasta pärast Eesti muutuvas kliimas edukalt toidutaimi kasvatada.

Sarja „Ringmajandus ja kestlikud tehnoloogiad“ neljandat seminari korraldab Tartu Ülikooli gaasfermentatsiooni tehnoloogiate uurimisrühm (GasFermTEC) koostöös Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusega (EISA). Kuueosalises seminarisarjas tutvustatakse ringmajanduseks olulisi tehnoloogiaid, näiteks puidu, jäätmete ja CO2 väärindamist, taimede biotehnoloogiaid ja biomassi töötlemist, samuti ringmajandusega seotud sotsiaal-majanduslikke tegureid, nagu ettevõtete kestlikkuse aruandlus ja sotsiaalne vastutus. Teemasid käsitlevad nii kodu- kui ka välismaised eksperdid.

GasFermTEC on Euroopa teadusruumi rahastusel tegutsev Tartu Ülikooli õppetool, mille üks eesmärke on toetada teadus- ja õppetöö arendamise kõrval ka Eesti biotööstuse innovatsioonivõime suurendamist. Õppetool on üks aasta alguses Euroopa Komisjonilt suure toetuse saanud bioinseneeria keskuse üksustest, kes edendab tööstuslikul biotehnoloogial põhinevat uusettevõtlust ja aitab suurendada avalikkuse teadlikkust nii kestlikest biotehnoloogiatest kui ka Eesti ülikoolide ja tööstusettevõtete koostöö arendamise võimalustest.

Registreeru seminarile

 

Seminari kava 

Image
taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus seminar

Samas sarjas toimunud:

15. septembril „Kliimaärevus ja kestliku arengu keerukus“

8. juunil „Puidu väärindamise tulevik“

9. mail „Ringmajanduse mõju ettevõtlusele ja kestlikkuse aruandlus“

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Kuuala

Tartu Ülikool tutvustab Robotexil uuenduslikke tehnoloogiaid ja teadussaavutusi

Margit Keller foorumi publiku ees

Ida-Virumaast on koostöös ülikoolidega kujunemas innovatsioonilabor

Vere annetamist illustreeriv kujundus

26. novembril toimus doonoripäev