Autor:
Kaspar Koolmeister

Naised jagavad oma edulugusid tehnoloogia- ja tööstusvaldkonnas

Teisipäeval, 17. oktoobril toimub Delta keskuses konverents, kus naisjuhid jagavad väärtuslikke kogemusi tehnoloogia- ja tööstusvaldkonnast. Üritusel kuuleb inspireerivaid lugusid, kuidas saavutada edu tööstuses ja tehnoloogias – valdkondades, kus naised on seni olnud vähemuses. 

Konverentsi eesmärk on süstida naistesse teotahet ja julgust teha ägedaid asju, mis muudaksid maailma. Sõna saavad tippettevõtjad, kes on ületanud barjääre ja saavutanud oma töös silmapaistvat edu. Ettekannete ja põnevate vestluste käigus saavad muu hulgas vastuse küsimused, mis on meeste maailm ning kuidas sobib naine tehnoloogia ja tööstuse valdkonda.

Oma edulugusid jagavad Sirli Männiksaar (Ericsson Eesti), Emöke Sogenbits (Raumedic Estonia), Marju Zirel (Tallinna Sadam), Kaire Kuldpere (Utilitas), Triin Anette Kaasik (Data Print), Liisa Luhaste (Moe), Triin Kõrgmaa (Salvest), Helina Põldemaa (Karl Storz Video Endoscopy Estonia) jpt. Esinejate tutvustused ja ajakava leiab konverentsi kodulehelt ning Facebooki üritusest.

Sündmus on inglise keeles ja osalejatele tasuta. Registreeru siin

Konverentsi korraldab Euroopa innovatsiooni- ja tehnoloogiainstituudi uuenduslike tootmistehnoloogiate koostöövõrgustiku (EIT Manufacturing) projekt „STRADA", mis toetab naiste teed tipptehnoloogia ja tööstuse valdkondadesse. Üritus on suunatud nii Eesti kui ka teiste Euroopa riikide naisüliõpilastele, kes soovivad teha edukat karjääri tööstuses. 

Chung-Yueh Yeh kaitseb doktoritööd „Characterization of MPK and HT1 kinases in CO₂-induced stomatal movements“

17. mail kell 14.15 kaitseb Chung-Yueh Yeh oma doktoritööd „Characterization of MPK and HT1 kinases in CO₂-induced stomatal movements“.
DeltaX2024.jpg

Delta X 2024: robotite jalgpallile registreerumine on avatud

Mariliis Hinnu kaitseb doktoritööd „In vitro methods for studying the mechanisms of ribosome-targeting antibiotics“

13. mail kl 14.15 kaitseb Mariliis Hinnu oma doktoritööd „In vitro methods for studying the mechanisms of ribosome-targeting antibiotics“.