Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtul räägivad Solaride'ist Armin Mere ja Artur Salumäe

15. novembril kell 19.30 räägivad Jakobi Jalatsis värskelt päikeseautode maailmameistrivõistlustelt naasnud elektroonika tiimijuht Armin Mere ja püsivara tiimijuht Artur Salumäe, mis on Solaride ja kes on Solaride'i tiimi liikmed.

Mõned nädalad tagasi osales Solaride esimese tiimina Baltikumist päikeseautode maailmameistrivõistlustel ja tõi koju oma võistlusklassis kolmanda koha ning pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.

Armin Mere ja Artur Salumäe räägivad, mis peitub Solaride'i ettevõtmise taga ning kes on Solaride'i tiimi liikmed. Arutleme, millise teekonna peab üks päikeseauto läbima, et jõuda selliste võimsate saavutusteni, nagu see on maailmameistrivõistluste kolmas koht.

Solaride sündis 2020. aastal kahe Tartu Ülikooli üliõpilase initsiatiivist ehitada valmis Baltikumi esimene päikeseauto. Vaid mõne aastaga on Solaride'ist saanud ambitsioonikas haridus- ja koostööprojekt, millega on seotud üle 300 gümnasisti, üliõpilase, mentori, koolitaja ja koostööpartneri.

Teadusõhtu muusikalisi vahepalu esitab Tartu observatooriumi majabänd.

Teadusõhtud toimuvad korra kuus ning üritusel põimuvad Tartu Ülikooli päevakajalised teadusteemad, muusika ja mõnus seltskond. Üritusi korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium.

Tulge hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama! Üritus on eesti keeles ja tasuta.

Liitu Facebooki üritusega.

poiss ja läptop

TÜ suurendab panust inseneride koolitamisel

Robotont ja robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe