Martti Reinet

Avalik taskuhäälingu saatesalvestus Solaride'i liikmetega

Austraalias päikeseautode maailmameistrivõistlusel pronksi saanud Solaride'i meeskonda kuuluvad Tartu Ülikooli üliõpilased tulevad jagavad 9. novembril oma kogemusi ja emotsioone Delta keskuses.

TÜ tehnoloogiainstituut ja majandusteaduskond on väga uhked oma tublide tudengite üle. Kõiki huvilisi oodatakse 9. novembril kell 16.30 Delta keskuse ruumi 2049, kus salvestatakse avalik taskuhäälingusaade Solaride'i meeskonnaliikmetega. Juttu tuleb sellest, kuidas üliõpilastel ettevalmistused läksid ja millised on nende emotsioonid pärast võistlust.

Tänavu kevadel kommenteeris võistlust arvutitehnika eriala üliõpilane, Solaride'i tarkvaratiimi sardsüsteemide juht Artur Salumäe: „Meie eesmärk on kindlasti poodiumile jõuda, aga peamine ongi lihtsalt finišiseerida, sest tegelikult on ülimalt raske sõita läbi Austraalia 3000 kilomeetrit. Väga paljud tipptasemel tiimid ei lõpetagi seda võistlust.“ Salvestuse ajal saab teada, kuidas jõudis Solaride'i päikeseauto projekt oma haripunkti: kuidas valmistuti Austraalia võistluseks, milliseid ootamatusi teekonnal ette tuli, mida tähendas saavutatud koht tiimi jaoks ning mida muud ja põnevat kogeti.

Avalikul salvestusel on TÜ tehnoloogiainstituudist peale Artur Salumäe ka Solaride'i elektroonikatiimi tehniline juht Armin Mere ja tarkvarajuht Kristjan Kleimann. Majandusteaduskonnast osaleb taskuhäälingu saates bakalaureuseõppe üliõpilane Karl-Tanel Paes, kes on Solaride'i finantsvaldkonna juht. Solaride'i asutamise kohta räägib salvestusel professor Alvo Aabloo, kes oli üks idee algataja.

Tule võta osa põnevast õhtust! Salvestuse paremaks planeerimiseks palume registreeruda.

Üritust korraldavad TÜ tehnoloogiainstituut ja majandusteaduskond

poiss ja läptop

TÜ suurendab panust inseneride koolitamisel

CERN