Author:
Teve Rajamets

Andres Merits

Teadustöö:

Meie uurimisrühm tegeleb positiivse polaarsusega RNA genoomsete viiruste molekulaarbioloogia uurimisega. Sellistes töödes on meie peamisteks uurimismudeliteks alfaviirused Semliki Forest viirus (inimesele mittepatogeenne) ja Chikungunya viirus (inimesele patogeenne).

Peamiselt uurime viiruste kodeeritud valkude funktsioone, viiruse replikatsiooni toimimist nakatatud rakkudes ja viiruse ning peremehe vahelisi interaktsioone. Mõlema viiruse puhul uuritakse ka nende patogeensusega seotud mehhanisme ja organismi viirust-vastast kaitset. Oluliseks uurimissuunaks on nende viiruste põhjustatud infektsiooni uurimine putukarakkudes ja putukates (sääsed). Lisaks alfaviiruste alusuuringutele tegeleme ka nendel viirustel põhinevate geeniekspressiooni ja geeniteraapia vektorite väljatöötamisega ja Chikungunya viiruse vastase vaktsiini kandidaatide arendamisega.

Uurimisrühm tegeleb ka C-hepatiidi viiruse ja HIV uurimisega. Nende viiruste puhul on peamisteks töösuundadeks viiruseid inhibeerivate ühendite väljatöötamine ning nende toimemehhanismide uurimine.

Loe teadustööst põhjalikumalt siin!

Publikatsioonid:

Uurimisrühma publikatsioonid on leitavad siin.

Meeskond:

Kaasprofessor:

Eva Žusinaite, D. Sc. (eva.zusinaite@ut.ee

Teadurid:

Age Utt (age.utt@ut.ee

Kai Rausalu (kai.rausalu@ut.ee)

Spetsialistid:

Galina Halus (galina.halus@ut.ee)

Sainan Wang (sainan.wang@ut.ee)

Doktorandid:            

Mona Teppor 

Liubov Cherkashchenko

Andres Merits
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
rakendusviroloogia professor
Nooruse 1-423
+372 737 5007
Andres Merits
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
rakendusviroloogia professor
Nooruse 1-423
+372 737 5007
#kultuur #teadus #ühiskonnale #ülikoolist
Emakeelepäeva sõnapilv 3

JÄRELVAADATAV: Emakeelepäeval räägitakse kaasavast keelepoliitikast ja eesti keele õppimisest ning antakse üle ülikooli keeleteo auhind