Autor:
Tartu Ülikool

Täna kõneldakse Tartu Ülikooli vaimse tervise konverentsil sõna jõust

30. märtsil juba neljandat korda toimuval vaimse tervise tasuta konverentsil arutatakse, kuidas kasutada sõnu nii, et neist oleks rohkem kasu kui kahju. Lahenduskeskse vaimse tervise konverentsi eesmärk on pakkuda tava- ja tööelu olukordadele toimivaid lahendusi ja selgitada teemat mitmest vaatenurgast. Worksupi keskkonnas peetavale üritusele on oodatud kõik, keda vaimse tervise teema huvitab ning kes soovivad leida võimalusi igapäevase suhtluse ja suhete parandamiseks.

Vaimsele tervisele ja heaolule on pühendatud ka Eesti 2023. aasta inimarengu aruanne. Üks põhijäreldusi on see, et Eesti on jõudnud inimarengus kõrge tasemega riikide hulka, kus inimeste igapäevaelu põhiküsimus pole enam ellujäämine, vaid parem elukvaliteet ühes sooviga olla vaimselt terve. Tähtis on inimeste vaimset tervist ja heaolu teadlikult hoida ja kaitsta. Tuge annab see, kui suhtlevad pooled on ühiste eesmärkide nimel koostöövalmid, üksteist kuulavad ja austavad. Sellise hea suhte taga on muu hulgas hästi kasutatud sõnad ja nende kasutamise õige ajastus.

Vaimse tervise konverentsi avab ülikooli rektor professor Toomas Asser. Seejärel arutleb coach ja juhtimiskoolitaja Ruti Einpalu, millised vestlused aitavad meil tunda end väärtusliku ja olulisena ning toetavad meid meie töös. Missugused on hea vestluse põhimõtted?

Folklorist Reet Hiiemäe tuletab meelde, et saame alati õppida oma esivanematelt, ja teeb juttu sõna väest eesti pärimuses. Kas sõnaga saab ravida? Kas see võib pakkuda kaitset ja anda jõudu?

Psühholoog Helo Liis Soodla uurib, milline on sõnade jõud ja jõuetus psühhoteraapias. Sõna võib olla sild sise- ja välismaailma vahel. Mil viisil aitavad sõnad uurida meie tunde- ja mõttemaailma?

Vestlusringis otsitakse vastuseid küsimusele, kuidas kõike kuuldut päriselus rakendada.

Konverentsi päevajuht on Tartu Ülikooli eesti kirjanduse professor Arne Merilai, kes räägib muu hulgas sõna ja kõne jõust kõnetegude teooria kontekstis.

Vaimse tervise konverents toimub 30. märtsil kl 13.00–17.00 Worksupis (ID: TERVEVAIM2023). Täpsema ajakava ja registreerumisinfo leiab ülikooli veebilehelt.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli personaliarenduskeskus ja osalemine on tasuta. Konverentsi saab hiljem ka järelvaadata.

tomatid

Seminaril „Taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus“ tutvustatakse põllumajanduse tulevikku

3D printimine

Algab 3D printimise väljakutse õpilastele

Teadlaste öö 2022

Teadlaste öö üritused Tartu Ülikoolis