Autor:
Pixabay

Tule 2. novembril doonoripäevale ja aita teha head!

Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet neljapäeval, 2. novembril kella 11–15 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumis 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030. 

Vereloovutus ei nõua palju aega ega vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu. Ühe vereloovutusega aitad doonorina vähemalt kolme abivajajat. Iga loovutus on oluline, sest verekeskuste varud vähenevad pidevalt ja vereülekannete vajadus tekib enamasti ootamatult. 

Sobid doonoriks, kui oled 

  • 18–65-aastane, 
  • kehakaaluga üle 50 kg, 
  • terve, puhanud ja söönud. 

Doonoripäevale tulles võta kindlasti kaasa pildiga isikut tõendav dokument. Kui sa ei ole varem verd loovutanud, siis loe kliinikumi verekeskuse kodulehelt täpsemalt, kes võib olla doonor ja millised tingimused vere loovutamisel kehtivad. 

Miks peab enne vereandmist vastama küsitluslehel olevatele küsimustele?

Enne vere loovutamist vestleb meditsiinitöötaja potentsiaalse doonoriga, sest vereandmine peab olema ohutu nii vereandjale kui ka veresaajale. Kuna vereanalüüsi põhjal pole võimalik kõiki haigusi kindlaks teha, täidab iga doonor lihtsa küsimustiku oma tervisliku seisundi ja eluviiside kohta. Doonor kinnitab esitatud andmete õigsust allkirjaga. Kõik esitatud andmed ja saadud testitulemused on konfidentsiaalsed ja neid ei avalikustata kolmandatele isikutele. 

Jälgi ka Facebooki üritust. Tule üksi või kolleegidega ja teeme koos head! 

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

EIT manufacturing suvekool 2023

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) suvekool: keskkonnasõbraliku ja sotsiaalselt pühendunud tootmise turu uurimine