Autor:
Solaride

Solaride sai päikeseautode maailmameistrivõistlustel kolmanda koha

Eesti päikeseautokoondis Solaride tuli oktoobri lõpus Austraalias toimunud päikeseautode maailmameistrivõistlusel Bridgestone World Solar Challenge kolmandaks ja pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.

Image
Solaride meeskond
Solaride meeskond (autor: Solaride)

Solaride võistles cruiser-klassis, kus oli kokku kaheksa tiimi. Neljandal võistluspäeval langesid kõik cruiser-klassi meeskonnad keeruliste ilmastikuolude ja temperatuurist tingitud väiksema laadimisvõimsuse tõttu konkurentsist välja. Nii ei jõudnud ükski cruiser-klassi autodest järgmisesse kontrollpunkti ja neid tuli treileriga vedada. Et lisalaadimist vajasid kõik selle klassi tiimide autod, otsustati punkte arvestada esimese tervikuna läbitud etapi põhjal. Seega oli Solaride konkurentsis tagasi ja sõitis ennast kolmandale kohale.

Tartu Ülikooli üliõpilastest kuulusid Solaride'i Austraalia meeskonda füüsika instituudist Ardo Tiits, tehnoloogiainstituudist Armin Mere, Artur Salumäe ja Kristjan Kleimann, arvutiteaduse instituudist Herbert Konnula ja Johan Hollak, ühiskonnateaduste instituudist Helina Hansar ja majandusteaduskonnast Karl-Tanel Paes. Projekti algusest saati on päikeseauto arendamisse panustanud 50 Tartu Ülikooli tudengit.

Maailmameistri tiitli sai tiim Sunswift Racing Austraaliast ja teise koha Minnesota Ülikooli meeskond. Solaride’i tiim jõuab tagasi Eestisse 5. novembril kell 18.

Solaride on Tartu Ülikooli üliõpilaste initsiatiivil alguse saanud haridus- ja koostööprojekt, mille käigus ehitati Baltikumi esimene päikeseauto. Projekti suurtoetajad on Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

kolonn

Algab projekt stressitaluvuse mehhanismide mõõtmiseks

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

Iman Dadras kaitseb doktoritööd „Low Power Neural Network-Based Control and Actuation Solutions for Insect-Scale Robots“

27. juunil kell 12.15 kaitseb Iman Dadras füüsikalise infotehnoloogia erialal doktoritööd „Low Power Neural Network-Based Control and Actuation Solutions for Insect-Scale Robots“.