Autor:
Solaride

Solaride sai päikeseautode maailmameistrivõistlustel kolmanda koha

Eesti päikeseautokoondis Solaride tuli oktoobri lõpus Austraalias toimunud päikeseautode maailmameistrivõistlusel Bridgestone World Solar Challenge kolmandaks ja pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.

Image
Solaride meeskond
Solaride meeskond (autor: Solaride)

Solaride võistles cruiser-klassis, kus oli kokku kaheksa tiimi. Neljandal võistluspäeval langesid kõik cruiser-klassi meeskonnad keeruliste ilmastikuolude ja temperatuurist tingitud väiksema laadimisvõimsuse tõttu konkurentsist välja. Nii ei jõudnud ükski cruiser-klassi autodest järgmisesse kontrollpunkti ja neid tuli treileriga vedada. Et lisalaadimist vajasid kõik selle klassi tiimide autod, otsustati punkte arvestada esimese tervikuna läbitud etapi põhjal. Seega oli Solaride konkurentsis tagasi ja sõitis ennast kolmandale kohale.

Tartu Ülikooli üliõpilastest kuulusid Solaride'i Austraalia meeskonda füüsika instituudist Ardo Tiits, tehnoloogiainstituudist Armin Mere, Artur Salumäe ja Kristjan Kleimann, arvutiteaduse instituudist Herbert Konnula ja Johan Hollak, ühiskonnateaduste instituudist Helina Hansar ja majandusteaduskonnast Karl-Tanel Paes. Projekti algusest saati on päikeseauto arendamisse panustanud 50 Tartu Ülikooli tudengit.

Maailmameistri tiitli sai tiim Sunswift Racing Austraaliast ja teise koha Minnesota Ülikooli meeskond. Solaride’i tiim jõuab tagasi Eestisse 5. novembril kell 18.

Solaride on Tartu Ülikooli üliõpilaste initsiatiivil alguse saanud haridus- ja koostööprojekt, mille käigus ehitati Baltikumi esimene päikeseauto. Projekti suurtoetajad on Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Teadlaste vestlusring Õiglase Ülemineku Foorumil

Ida-Virumaa üleminekul kestlikumale majandusmudelile oodatakse suurt tuge teaduse ja ettevõtluse koostööst

Maakera ja koroonaviirust illustreeriv pilt

Teadusnõukoja liikmed ja Tartu Ülikooli teadlased arutlesid viiruste mõju ja tuleviku üle

Lauri Vares

Lihtsalt taaskasutatavate filtermaterjalide väljatöötamine biotoormest