Olavi Reinsalu

Reet Kurg sai arendusgrandi rakuväliste vesiikulite eraldamise tehnoloogia arendamiseks

Molekulaarse biomeditsiini professori Reet Kure projektis arendatakse rakuväliste vesiikulite eraldamise tehnoloogiat. Vesiikulid on ravimikandjatena kasutatavad nanomõõtmeis osakesed, mida praegu eraldatakse enamasti loomsete rakkude söötmest või verest. Loomset päritolu vesiikulite eraldamine on aga kallis ja rangelt reguleeritud. Kure projekti eesmärk on leida võimalusi vesiikulite eraldamiseks taimedest, et saada organismile ohutuid ravimikandjaid, mida on võimalik toota kulutõhusalt ja suures koguses. Plaanis on võrrelda eri puhastusmeetoditega eraldatud rakuväliste vesiikulite saagiseid, puhtusastmeid ning keemilist, füüsikalist ja bioloogilist stabiilsust eri hoiutingimustel.

CERN

Eesti täisliikmesus CERN-is laiendab Tartu Ülikooli teaduskoostöövõimalusi

Tuumajaama konverentsil arutlevad eksperdid  eksperdid jagavad teadmisi tuumajaamade ja tuumaenergeetika kohta.

JÄRELVAATA: erialaeksperdid jagavad oma teadmisi tuumajaamadest