BioStyrene

Image
estrus

 

Ligniin kui fossiilsete stüreenpolümeerida alternatiiv

Fossiilkütustel põhinevate ja keskkonnakahjulike platsmaterjalide asendamine jätkusuutlike biomaterjalidega on üks kõige kriitilisemaid probleeme teadlaste jaoks. Tartu Ülikooli poolt juhitud konsortsium "BioStryne" koos viie välispartneriga on võtnud enda eesmärgiks asendada fossiilkütustel põhineva stüreeni ligniinil põhinevate alternatiividega. Umbes kolmandik puidust on ligniin, mistõttu on see peamine looduses esinev aromaatne ühend.

Lisaks Tartu Ülikoolile kuuluvad konsortsiumisse ka Peterburi riiklik metsandusülikool ning kolm tööstuspartnerit: Vapa (värvitootja, Venemaa), Plastpolymer (toodab mitmesuguseid polüstrüeenil põhinevaid plastikuid, Venemaa) ning TBD Biodiscovery (Tartu, Eesti).

Projekt on rahastatud Eesti-Vene piiriülese programmi poolt (grant number ER30) ning viiakse läbi aastatel 2019-2022

Programmi eesmärk:

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd   Eesti   Vabariigi   ja   Vene   Föderatsioonivahel,     et     soodustada sotsiaalmajanduslikku  arengut  mõlemal  pool  ühist  piiri.  Programmi  koduleht  on www.estoniarussia.eu

 

Lauri Vares
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
orgaanilise keemia kaasprofessor
Nooruse 1-535
+372 737 4808
Lauri Vares
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Tehnoloogiainstituut
orgaanilise keemia kaasprofessor
Nooruse 1-535
+372 737 4808

Chung-Yueh Yeh kaitseb doktoritööd „Characterization of MPK and HT1 kinases in CO₂-induced stomatal movements“

17. mail kell 14.15 kaitseb Chung-Yueh Yeh oma doktoritööd „Characterization of MPK and HT1 kinases in CO₂-induced stomatal movements“.

Mariliis Hinnu kaitseb doktoritööd „In vitro methods for studying the mechanisms of ribosome-targeting antibiotics“

13. mail kl 14.15 kaitseb Mariliis Hinnu oma doktoritööd „In vitro methods for studying the mechanisms of ribosome-targeting antibiotics“.
pehmerobot ja lille tolmukas

Teadlased valmistasid ämblikujalga jäljendava pehmeroboti