Autor:
TÜ tehnoloogiainstituut

Tartu Ülikool kutsub gümnasiste põnevale Inseneripäevale Delta keskusesse!

Kas tehnoloogia sütitab su huvi ja otsid inspiratsiooni edasisteks õpinguteks? Tartu Ülikooli Delta keskuses toimub Inseneripäev, mis annab gümnaasiumiõpilastele praktilise ja mitmekülgse ülevaate inseneeriast. Esimene Inseneripäev toimub juba 21. novembril ja teine 12. detsembril.
 
Ürituselt saad praktilise kogemuse inseneeriamaailmast. Ühe päeva jooksul saad teada, mida kujutab endast arvutitehnika eriala, kuidas programmeerida tööstuslikku robotkätt ja näha, kuidas tehnoloogiainstituudis õpetatakse robotite programmeerimist. Lisaks avaneb võimalus tutvuda Delta majaga ja piiluda tudengite igapäevaellu. Päeva lõpetuseks saavad osalejad proovida ise kätt skeemi kokku jootmisel – täpselt nii, nagu päriselt praktikumides tehakse!
 
Heilo Altin, Inseneripäeva üks eestvedaja, leiab: "Korraldame Inseneripäeva, et näidata noortele, mida tähendab inseneriks olemine ning milliseid eeldusi on vaja õppimisel. Mitte kõigil noortel pole võimalust katsetada programmeerimist, robootikat või jootmist, kuid Inseneripäeval saavad nad seda teha õppejõudude juhendamisel. Lisaks kuulevad noored, miks just nemad on Eesti tuleviku jõud nr 1."
 
Kui sa inseneriks ei taha õppida, siis võid ikka tulla uudistama, et laiendada oma silmaringi! Tule sõpradega või oma koolist pundiga! Ühe päeva jooksul on neli gruppi, kus iga grupp mahutab kuni 25 gümnasisti. Kohtade täituvust saab jälgida SIIN. Programm on tasuta ja kestab kolm tundi. Registreerimiseks kirjuta krisliin.rohtla@ut.ee ning anna teada, kummal kuupäeval soovid osaleda. PS! Kellaajad on samuti välja toodud kohtade täituvuse tabelis.
 
 
Lisainfo:
Krisliin Rohtla, Inseneripäeva koordinaator
E-post: krisliin.rohtla@ut.ee
Telefon: +372 55989837
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Õpi Tartus kõrghariduspäev

JÄRELVAATA: Kultuurikatlas toimus inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“

Delta Trends Day 2023

Delta trendipäev 2024 toimub 12. novembril

Kestlikkus koolihariduses

Kestlikkusteemad klassiruumis – kuidas jõuda ilusatest sõnadest teadlike tegudeni?