Autor:
Canva

TÜ tehnoloogiainstituudi üliõpilased hakkavad ehitama Eesti esimest humanoidrobotit

Semubot on tudengiprojekt, mille käigus valmib esimene eestikeelne humanoidrobot, kes toetab lapsi kõneteraapias. Projekt pakub eri valdkondade tudengitele võimalust siduda koolitarkus praktiliste probleemide lahendamisega. Tudengeid juhendavad oma ala eksperdid Tartu Ülikoolist ja mujalt.

Projekti ühe eestvedaja, Kristian Kutsari sõnul on väga oluline, et kuigi Semubot sai alguse tehnoloogiainstituudist ja tegu on laias laastus inseneeriaprojektiga, on üks eesmärk kaasata ka teisi ülikooli valdkondi ja suurendada omavahelist koostööd. Ise olen majandustudeng, kuid sellest hoolimata on Semuboti kogemus olnud äärmiselt põnev. Arvan, et tudengile, kes soovib oma ülikooliajast kõik võtta, on see suurepärane võimalus seda teha,“ ütles Kutsar.

Polümeersete materjalide tehnoloogia professori Alvo Aabloo sõnul on projekti oodatud kõik õpilased sõltumata valdkonnast. Ootame tiimiga liituma noori, kes soovivad oma ülikooliaega maksimaalselt ära kasutada ning saada väärtuslikke kogemusi! Samuti ootame projektis osalejatelt julget pealehakkamist ja aktiivsust. Eeldame õpihimu olemasolu, sest vajalikke oskuseid aitavad omandada oma ala parimad juhendajad, sõnas Aabloo. 

Majandus-​ ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös EAS-i ja Kredexi ühendasutusega toetavad kümne üliõpilase inseneeriavaldkonna arendusprojekti kokku 960 000 euroga, teiste seas sai rahastuse ka Semuboti tudengiprojekt.

Toetuse eesmärk on toetada inseneriteaduste alaste teadmiste arendamist ja nende rakendamist koostöös ettevõtetega, arendades mõnd toodet või tehnoloogiat. Nii saavad kasu ettevõtted, kes vajavad pädevaid inseneriteadmistega töötajaid, et nende teenused ja tehnoloogia oleksid konkurentsivõimelised, uuenduslikud ja toodaksid lisandväärtust. 

Toetust said SolarCar Estonia MTÜ, MTÜ Teadusklubi, CELSTRUM MTÜ, SemuBot MTÜ, MTÜ SafeDrone Systems, Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts, Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus, Ruum Pluss X Klubi ja kaks MTÜ Tudengi Vormel projekti.

Loe uudist: https://eas.ee/riik-toetab-tudengite-projekte-alates-tehisintellektist-kuni-satelliitide-ja-robotite-arendamiseni/. 

Vaata Youtube'ist: https://www.youtube.com/watch?v=ChJylfA9KF0.
 

Lisateave: Kristian Kutsar (kristian.kutsar@ut.ee)

Delta X 2022

Kutsume kõiki robootikahuvilisi Delta X infopäevale 14. septembril!

kaasprofessor Kaspar Valgepea

Seminaril „Kliimaärevus ja kestliku arengu keerukus“ käsitletakse kestlike tehnoloogiatega seotud ühiskondlikke tegureid

CERN-i delegatsioon Tartu Ülikoolis

Eesti ja CERN-i tihedama koostöö vältimatu eeldus on reaalhariduse laiapõhjaline toetamine