Robotkoer ja taimede kastja? Tartu Ülikooli tudengid esitlesid Tamme Gümnaasiumis robootika projekte

Tartu Tamme Gümnaasiumi aatriumis demonstreeriti Tartu Ülikooli tudengite loodud roboteid, näha sai nii käsklusele alluvat tantsijat kui ka lauatennise pallide sööturit. Tulevikuhõngulisel esitlusüritusel osales kokku 23 robotit.

7. jaanuaril Tartu Tamme Gümnaasiumis aset leidnud üritusega näitasid tudengid ja teadlased, et ülikool pakub äärmiselt laiapõhjalist haridust ning teoreetiliste teadmiste rakendamine praktikas toob endaga kaasa huvitavaid lahendusi, mida on võimalik kasutada ka igapäevaelus. Tudengite lennukad ideed pakkusid palju avastamisrõõmu ning üllatusi kõikidele külastajatele.

“Tudengid on aine raames omandanud palju praktilisi teadmisi ja lisaks tehnilistele oskustele õpivad ka projektijuhtimist ja meeskonnatööd,“ sõnas kursuse juhendaja Janno Jõgeva. “Täna on projektide esitlejate seas ka tudengeid, kes alles kevadel lõpetasid keskkooli, mõned neist on ka Tamme Gümnaasiumi vilistlased.”

Üritusel tantsivat robotit esitlenud Oliver Vahti sõnul on projekt pakkunud palju positiivseid emotsioone: “Kõige enam meeldib mulle robootika juures see, et ma näen, mida minu kirjutatud arvutikood ka praktiliselt teeb - see muudab õppeprotsessi väga nauditavaks.”

Tudengite poolt loodud robotid näitavad valdkonna ambitsiooni ning tähtsust meie igapäevaelus. Tänavatele on jõudnud esimesed pakirobotid, kuid peagi võime näha ka robotitest prügi koristajaid, lumelükkajaid ning lemmikloomi. Üritusel pälvisid kõige suuremat tähelepanu automaatne toataime kastja ning lauatennise pallide söötur.

Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut on 2001. aastal loodud teadus- ja arendusasutus, mis kuulub loodus- ja täppisteaduste valdkonna koosseisu. Tehnoloogiainstituudi uurimisprojektid on praktilise suunitlusega – nende eesmärgiks on uute tehnoloogiate arendamine, mida kasutatakse praktiliste probleemide lahendamiseks.