Breadcrumb
Breadcrumb
Õppekavad
Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut pakub kõrgetasemelist haridust kõikides õppeastmetes - meie eesmärgiks on panna alus uudsetele tehnoloogilistele lahendustele ning olla seeläbi innovatsiooni edasiviija.
Arvutitehnika on eriala, mis kätkeb endas kõrgtehnoloogiliste seadmete või süsteemide tarkvara ja riistvara komponentide disainimist, ehitamist, rakendamist ning haldamist.
Tavaliselt käsitletakse arvutitehnikat kui kombinatsiooni informaatikast ja elektroonikast. Selline omalaadne kooslus annab tudengile mitmekülgse ettevalmistuse tegelemaks mistahes tehnoloogiaga seotud valdkonnas. Kõrgtehnoloogiliste süsteemide ja seadmete all peetakse silmas näiteks arvuteid, meditsiinitehnikat, teadusaparatuuri, telekommunikatsiooniseadmeid, tööstus- ja olmeroboteid, turvasüsteeme ning rida muid elektroonikat sisaldavaid seadmeid.
Arvutitehnika õppekaval on võimalik õppida bakalaureuse ja magistri õppeastmel.
Uuenduslik ingliskeelne bakalaureuseõpe annab sulle laia ülevaate loodus-, täppis- ja tehnikateadustest, sest peale alusteadmiste (mida on tihtilugu puudu) omandamise spetsialiseerud sa ühele kitsamale valdkonnale. Suurt rõhku paneme teoreetiliste teadmiste rakendamisele praktikas ja kuna kitsa eriala valid sa alles pärast kolmandat semestrit, oled sa selleks ajaks saanud nii teoreetilise kui ka praktilise kogemuse ning oskad teha teadlikuma valiku. Õppekava läbimise järel võid jätkata mis tahes loodusteadusliku eriala magistriõppes Eestis või välismaal.
Õpet iseloomustab see, et üliõpilased harjutavad teoreetiliste teadmiste rakendamist praktikas. Seminarides treenid sa ühtlasi aruteluoskust ning kirjalikku ja suulist eneseväljendust.
Õppekava toetab erialase ettevõtlusega alustamist. Sa saad käia ettevõtluspraktikatel, kus kohtuvad üliõpilased ja nende tööpanust vajavad ettevõtjad.
Loodusteadused ja tehnoloogia bakalaureuse õppekava on heaks hüppelauaks biotehnika magistriõppekavale.