Kaur Kullamäe: tahan luua roboteid, mis inimeste elu lihtsamaks teeksid

Mina olen Kaur Kullamäe, Tartu Ülikooli arvutitehnika ja robootika 1. aasta magistritudeng ning olen lõpetanud arvutitehnika bakalaureuse õppekava.

Tulin Tartu Ülikooli arvutitehnikat õppima, sest olen alati olnud arvutitest ja tehnikast huvitatud. Juba väiksest peale on meeldinud erinevaid seadmeid laiali lammutada ja uurida, mis nende sees toimub. Tundsin, et pelgalt tarkvara kirjutamine mind ei rahulda, vaid tahan aru saada ka sellest, kuidas riistvara töötab; kuidas kõik füüsiliselt kokku saab ja lõpuks elama hakkab. Just seetõttu valisingi Tartu Ülikooli arvutitehnika eriala – siin saab tegeleda nii elektroonika, mehhaanika kui ka programmeerimisega ja neid omavahel kombineerida.

Lisaks arvutitehnika õpingutele, võtan osa ka SemuBotist. SemuBoti projektis olen osalenud juba täitsa algusest peale ja koos teiste liikmetega ehitame Eesti esimest humanoid robotit. Lisaks tegin SemuBotis ka oma bakalaureuse lõputöö, mis koosnes roboti käele elektroonika lahenduse loomisest.

Image
Pilt poisist ehitamas humanoid robotit. Pildil on roboti sees olev elektroonika.

Arvutitehnika õpe Tartu Ülikoolis andis mulle väga tugeva baasi, et selliseid projekte teha. Sain selgeks, kuidas töötavad vooluringid, kuidas disainida ja joota trükkplaate, kuidas töötada 3D-modelleerimise ja -printimisega. Neid oskusi poleks mul enne olnud ning just sellised praktilised kursused ja tehnoloogiainstituudi toetavad õppejõud aitasid mind edasi. Meie erialal ei ole lihtsalt kuiv teooria vaid on ka palju praktikat, misläbi saavad tudengid oma ideed päriselt ellu viia.

SemuBoti kaudu olen saanud osaleda mitmetel messidel ja tehnoloogia üritustel, kus oleme oma robotit tutvustanud. On hea tunne, kui inimesed tulevad uudistama, küsivad kuidas robot töötab ning näen seda sära nende silmis, kui humanoid robot neile reageerib.

Image
Pilt humanoid robotist koos kolme inimesega, kes roboti ehitamise projektis osalevad.

Tulevikus tahaksin kindlasti edasi tegeleda robootika ja inseneeriaga. Mind huvitab mõte luua roboteid, mis võiksid inimeste elu lihtsamaks teha – näiteks abistada vanemaid inimesi või töötada keeruliste tingimustega keskkondades. Samuti tahan jagada oma teadmisi edasi, et rohkem noori julgeksid tehnika erialade poole liikuda. Olen väga rahul, et lõpetasin arvutitehnika eriala ning otsustasin oma teekonda ka magistris jätkata.

Image
Pilt poisist Tartu Ülikooli peahoone ees.

Kui sind huvitab, kuidas asjad päriselt töötavad ja sa tahad ise ehitada, katsetada, õppida ja luua, siis arvutitehnika võib olla just see koht, kust alustada. Siin on kõik võimalused olemas – vaja on ainult uudishimu ja pealehakkamist!

Muuda oma tehnoloogiahuvi insenerikarjääriks ning kandideeri arvutitehnika bakalaureuseõppesse!

Rohkem infot õppekava ja kandideerimise kohta leiad siin ››

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!