Author:
Ragnar Vutt

1. veebruaril toimub sarja „Delta loeng“ neljas üritus

Kolmapäeval, 1. veebruaril täitub Delta keskusel kolm tegevusaastat. Selle tähistamiseks toimub nüüdseks iga-aastane ürituste sari „Delta loeng“, kus oma ideid, lahendusi ja visioone tutvustavad viis Tartu Ülikooli töötajat.

Loengud toimuvad Delta keskuses rohelise trepiala juures kl 13.00‒14.40. Olete kõik oodatud kaasa elama kohapeal või üle veebi nii Worksupis kui ka Facebookis.

Ajakava:

13.00 „Innovatsioonikolmnurk – ettevõtja, investor ja teadlane“
Mart Maasik, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus

Suured ideed saavad teoks koostöös, kus igal osapoolel on oma oluline roll kanda. Meil on Eestis mitmeid häid näiteid, kuidas muutuste loomiseks on kokku saanud ideaalsed kooslused. 

13.20 „Materjaliteadus informatsiooniajastul“
Tarmo Tamm, TÜ tehnoloogiainstituut 

Teadmine on läbi aastasadade olnud eelis, mis tagab edu. Räägime sellest, kuidas materjaliteadusliku informatsiooni saadakse ja kasutatakse ettevõtluskoostöös. 

13.40 „Eesti krediiditurg: Miks me oleme võlahädas?
Kristjan Pulk, TÜ majandusteaduskond 

Eestis on tarbimislaenud üle aastate olnud ligi kolm korda kallimad kui euroalas keskmiselt. Vaatamata finantskirjaoskuse kõrgele tasemele on aga nõudlus tarbijakrediidi järele endiselt tugev ning paljud tarbijad satuvad makseraskustesse. Räägime Eesti krediidituru olukorrast ning läbimõeldud finantsotsuste tegemisest.

14.00 „Origami, matemaatika ja MATIK-õpe ehk me ei voldi ainult oravaid“
Tiina Kraav, TÜ matemaatika ja statistika instituut 

Ülipika traditsiooniga kunsti, origami erakordsus seisneb selles, et neid Jaapanist pärit iidseid voltimisvõtteid leiab tänapäeva oluliste teadus- ja tehnikasaavutuste ning monumentaalsete kunstiteoste taga üha enam. Origami on visualiseeritud matemaatika ning integreerituna MATIK-õppesse katame kõik tema valdkonnad ühekorraga, kasutades vaid paberit, loovust ja käteosavust. 

14.20 „Andmete varundamisest“
Tommy Tomson, TÜ teadusarvutuste keskus

Miks on vaja andmeid varundada ja milliseid probleeme see aitab ennetada? Nendele ja teistele andmete varundamisega seotud küsimustele saad sa vastuse teadusarvutuste keskuse infoturbe nõuniku Tommy Tomsoni loengust. Ta jagab ka praktilisi nõuandeid, nagu näiteks kui tihti ja kuhu peaksid oma andmeid varundama. 

Üritust korraldavad Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, majandusteaduskond, matemaatika ja statistika instituut, tehnoloogiainstituut ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus. 

Image
#õppimine
Delta karjääripäev

Üliõpilased on oodatud Delta karjääripäevale

#õppimine #sisseastumine
Peamaja

Tartu Ülikooli magistriõppe võõrkeelsetele erialadele saab kandideerida 15. märtsini ja eestikeelsetele erialadele 28. juunini

#õppimine
gloobus

Infotund: Erasmus+ programmiga Euroopasse õppima!